Dalston’daki silahlı saldırıda Türk çetesi detayı

Met Police, Londra’nın doğusunda meydana gelen ve dokuz yaşındaki bir kız çocuğunun ağır yaralanmasına yol açan silahlı saldırının arkasında “Türk organize suç şebekelerinin” olabileceğini açıkladı.

Bir motosikletlinin 29 Mayıs günü TSİ 21:20 sularında Dalston, Kingsland High Street’teki bir restorana doğru birkaç el ateş etmesi sonucu yaralanan kız çocuğu “yaşam mücadelesi” veriyor.

Restoranın dışında oturan 26, 37 ve 42 yaşlarındaki üç erkek de yaralanmıştır. Hepsi de hastaneden taburcu edildi.
Saldırıdan bir hafta sonra Met Police, Türk ve Kürt toplumlarına bilgi için çağrıda bulunuyor.

Polis, şüphelilerin Ducati Monster motosikletle kaçtıktan sonra motosikleti Colvestone Crescent yakınlarına attıklarını söyledi.

Met, 2021 yılında beyaz gövdeli, kırmızı şasili, kırmızı tekerlekli ve DP21 OXY plakalı olarak tanımlanan motosikletin Londra’nın kuzeyindeki Wembley’de bir mülkten çalındığını söyledi.

Hackney ve Tower Hamlets’in yerel polis sorumlusu Det Ch Supt James Conway şunları söyledi:

“Her zaman kanıtlar bizi yönlendirecektir ve soruşturmanın kritik bir hattı da Türk kökenli organize suç şebekeleriyle potansiyel bağlantı olmuştur.Ne yazık ki, ailesiyle birlikte akşam yemeği yiyen dokuz yaşındaki bir kız çocuğu şu anda hastane yatağında yaşam mücadelesi veriyor. Bu nedenle bu korkunç saldırıyı gerçekleştiren kişi ve planlamaya dahil olanlarla ilgili ayrıntıları öğrenmemiz büyük önem taşımaktadır. Olaya karışmış olabileceğinden şüphelendiğiniz birinin arkadaşı, ortağı ya da aile üyesi olabilirsiniz. Arkadaşlarınıza ya da iş ortaklarınıza olan sadakatinizin masum bir çocuğun vurulmasını örtbas etmeye kadar uzanıp uzanmadığını anlamak için kalbinizi yoklamanızı tavsiye ediyorum.”

Dedektif sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu olay Hackney sakinlerini ve daha geniş anlamda Türk ve Kürt toplumlarını şoke etmiş ve dehşete düşürmüştür. Konuyla doğrudan ilgili olanlara yaptığım çağrıya ek olarak, bu topluluklardan vurulma olayı ya da bu olaya yol açan olaylar hakkında bilgi sahibi olabilecek herkesin lütfen öne çıkıp polisle konuşmasını rica ediyorum.”

Met’in Türk Polis Birliği yerel bölgede devriye gezmektedir.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x