Uraz Kaygılaroğlu: İlk oyundan sonra gece uyuyamadım!

Uraz Kaygılaroğlu’nun William Shakespeare’e, Nezaket Erden’in Viola karakterine hayat verdiği Aşık Shakespeare’in yönetmenliğini Serdar Biliş üstleniyor. Oyunda Şebnem Sönmez, Merve Polat, Kerem Arslanoğlu, Ceren Taşçı ve Ekrem Can Arslandağ da yer alıyor.

“TÜM YAZ ÇALIŞTIK”

İlk kez tiyatro sahnesinde olan Kaygılaroğlu, “Hazırlık süreci uzun sürdü. Tüm yaz çalıştık, günde 8-10 saat provalarımız oldu. Sahne alkışı almak şahane. Seyircinin ilgisinden çok mutluyuz. Nezaket yıllarını vermiş usta ve inanılmaz bir oyuncu. Onunla oynayınca ‘bu süreç benim için acısız geçti’ diyebilirim. Yeni bir alan benim için. Adrenalini çok farklı, ilk oyundan sonra gece uyuyamadım. Aklım hâlâ oyundaydı” ifadelerini kullandı.

“KEŞKE BUGÜNE KADAR TİYATRO YAPSAYMIŞ”

Altın Portakal ödüllü Nezaket Erden, “Birlikte oynamaktan çok mutluyuz. Seyirciyle buluşunca o enerji büyüdü. Uraz’ın ilk sahne deneyimi ama ilk gibi değildi. Çok yetenekli, onunla çalışmak çok keyifli. Keşke bugüne kadar tiyatro yapsaymış. Kalabalık bir ekibiz ve o kalabalığın getirdiği ayrı bir neşe ve coşku da var” şeklinde konuştu.

Aşık Shakespeare, 35 kişilik oyuncu, dansçı ve müzisyen kadrosuyla dikkat çekiyor. Oyun için bestelenen şarkılar, müzisyen Gülin Kılıçay ve oyun için bir araya gelen özel müzik grubu tarafından sahnede canlı olarak seslendiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x