TFF’den Kulüplere Stat Uyarısı!

Son haftalarda birçok maçın oynandığı statlardaki zemin bozukluğu üzerine Türkiye Futbol Federasyonu da harekete geçti. TFF’den kulüplere bir yazı gönderildi ve stat zeminlerinin sporcu sağlığı ve oyun akışı açısından müsabaka oynama koşullarına uygun hale getirilmesi istendi.

TFF’DEN ZEMİN AÇIKLAMASI

TFF’den kulüplere gönderilen 2024-14/03-1523 sayılı “Stadyum Zeminleri Hakkında” konulu yazıda zemin görsellerinin birçoğunun sporcu sağlığı ve oyun akışı açısından ciddi derecede riskli olduğunun tespit edildiği belirtildi.

Bu riskler göz önünde bulundurularak stat zeminlerinin TFF ekiplerince denetlenerek takip edileceği, sporcu sağlığı ve oyun akışı açısından müsabaka oynama koşullarına uygun olmayan statların müsabakalara kapatılacağı kaydedildi.

GALATASARAY’DAN TFF’YE BAŞVURU

Öte yandan Süper Lig’in 26. haftasında Ankaragücü’ne konuk olacak Galatasaray’ın, bu maçın Eryaman Stadyumu’nda oynanmaması için TFF’ye başvuruda bulunacağı iddia edildi.

Ankaragücü maçının stadının değişmesi için hazırlıklarını tamamlayan Galatasaray’ın, kısa zamanda bu talebini iletmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x