Popüler Redmi modeli için HyperOS güncellemesi yakında yayınlanacak

Xiaomi’nin Redmi Note 12 4G modeli için yeni HyperOS güncellemesi yakında geliyor. GSMChina tarafından yapılan açıklamaya göre, Redmi Note 12 4G/4G NFC modeli için HyperOS test yapısı bulundu.

Kaynağa göre, Redmi Note 12 4G/4G NFC modeli için iç HyperOS yapıları, OS1.0.1.0.UMTMIXM ve OS1.0.1.0.UMGMIXM firmware sürümlerine sahip. Xiaomi Inc., güncelleme değişiklik kaydını kendi iç test sunucusuna ekledi.

Bu, Redmi Note 12 modelleri için yeni işletim sistemi 1.0 güncellemesinin yakında yayınlanacağını gösteriyor. Bu, akıllı telefonun piyasaya sürülmesinden bu yana ilk büyük Android güncellemesi olacak ve dünya genelinde yeni işletim sistemini alan ilk Redmi cihazı olabilir. Beklendiği gibi, HyperOS Android 14 tabanlı olacak.

Popüler Redmi modeli için HyperOS güncellemesi yakında yayınlanacak

Güncellemenin Aralık ortalarında, önce HyperOS Pilot Testçilerine sunulmaya başlaması bekleniyor. Erken güncelleme almak isterseniz, HyperOS Pilot Testçi programına buradan başvurabilirsiniz. Hindistan ROM’lu Xiaomi veya Redmi akıllı telefonlar için bu bağlantıyı kullanın.

Hatırlatmak gerekirse, Note 12 4G, Snapdragon 685 işlemci tarafından destekleniyor. 6.67 inç Full HD OLED ekrana sahip ve 1080 x 2400 piksel çözünürlük ile 120Hz yenileme hızı sunuyor. Ekranın maksimum parlaklığı 1200 nit ve ön tarafı Corning Gorilla Glass 3 ile korunuyor.

Kamera yetenekleri açısından, Redmi Note 12 4G‘de 50 MP ana kamera, 8 MP geniş açılı kamera, 2MP makro kamera ve 13MP selfie kamerası bulunuyor. Cihazı 5000mAh kapasiteli bir pil besliyor ve 33W hızlı şarj desteği sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x