Murat Kurum müjdeyi verdi: Real Madrid, Barcelona, Manchester City…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Başakşehir Futbol Kulübü’ne ziyarette bulundu.

2014 yılında kurulan kulübün başarılarına değinen Murat Kurum, “Başakşehir Futbol Kulübü denilince aklımıza ülkemizin süper lig şampiyonu olan 6 takımdan birisi olması gelir. Spor alanında, özellikle futbolda ülkemizi, milletimizi onurlandırmaya devam etmektedir.” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olduğu dönemde TOKİ Başkanlığı ile ülkenin dört bir yanına UEFA standartlarında 19 dev stadyum ve sayısız tesis inşa ettiklerinin altını çizen Kurum, belediye başkanlığı döneminde de kulüplerin gücüne güç katmanın derdinde olacaklarını ifade etti. İstanbul’u bir olimpiyat şehri ve spor turizminin merkezi yapmak için çalışacaklarını belirterek, Başakşehir’de hazırlanan 1 milyon metrekarelik olimpiyat alanın şehre kazandırılacağını belirtti. 

“Uluslararası turnuvalar düzenleyeceğiz”

İstanbul Cup turnuvası ile uluslararası organizasyonlara imza atılacağını söyleyen Kurum, “Manchester City’nin, Barcelona’nın, Real Madrid’in, Arsenal’in genç takımları ile turnuvalar düzenleyeceğiz.” dedi.

Göksel Gümüşdağ: İnşallah İstanbul muradına erer

Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ ise konuşmasında “Ben kendisini geçmişten beri tanıyorum. Birikimini, deneyimini, tecrübesini ve İstanbul hafızasını çok iyi biliyorum. Kendisine bu adaylık sürecinde başarılar diliyorum. İnşallah İstanbul muradına erer.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x